Płyn do płukania jamy ustnej jest doskonałym środkiem, który pozwala utrzymać piękny i zdrowy uśmiech. Należy pamiętać, by traktować płukanie zębów jako uzupełnienie regularnego szczotkowania czy nitkowania. Ta metoda sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy mamy problem z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej. Jeśli poszukujesz płukanki o silnym działaniu bakteriobójczym, sprawdź czy zawiera chlorheksydynę – złoty środek w stomatologii.

Chlorheksydyna (CHX) łagodzi zapalenie dziąseł, wzmacnia je oraz zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej. Płyn do higieny jamy ustnej z chlorheksydyną przyśpiesza gojenie się ran, a także wspiera leczenie grzybicy i działa odkażająco. Jeśli chcesz utrzymać w zdrowiu nie tylko swoje zęby, ale ogólnie jamę ustną, musisz zastanowić się jaki płyn wybrać. Pełną i kompleksową higienę jamy ustnej zapewni Ci Gluxonit.

Pozbądź się płytki nazębnej i chorób przyzębia

Prawidłowo dobrany płyn do płukania, przy regularnym stosowaniu jest idealnym uzupełnieniem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Po szczotkowaniu zazwyczaj pozostają przestrzenie niedokładnie umyte. Tam gdzie nie sięga włosie szczoteczki, dociera płyn do płukania jamy ustnej. Ogranicza to powstawanie osadu nazębnego, co ułatwia pozbycie się płytki nazębnej. Dobry płyn do płukania, zawierający chlorheksydynę, łagodzi zapalenie dziąseł i minimalizuje ryzyko próchnicy. Wspomaga też walkę z grzybicą czy nieprzyjemnym oddechem. Płukanie jamy ustnej po szczotkowaniu wyrównuje poziom PH. Pozwala to ograniczyć namnażanie bakterii, a także eliminuje niekorzystne działanie kwasów na szkliwo.

Stosowanie preparatów stomatologicznych takich jak Gluxonit przeciwdziała nadwrażliwości dziąseł, skłonności do krwawień oraz chroni przed sukcesywnym odsłanianiem się szyjek zębowych. Płyn do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną polecany jest również podczas noszenia aparatów ortodontycznych czy protez. Aby ochronić tkanki miękkie przed infekcjami, warto stosować płyn przed i po zabiegach chirurgicznych. Musisz wiedzieć, że zbyt długotrwałe stosowanie płynu do płukania jamy ustnej może prowadzić do przebarwienia zębów. Pamiętaj, że żaden płyn nie zastąpi szczotkowania, które powinno być priorytetem Twojej higieny. Traktuj płyn jako doskonałe uzupełnienie, nie zapominając o regularnym odwiedzaniu dentysty w celach profilaktycznych.

Gluxonit – dotrze tam, gdzie szczoteczka nie może

Szukasz nowoczesnego produktu stomatologicznego, który eliminuje chorobotwórcze bakterie? Płyn do płukania jamy ustnej Gluxonit będzie strzałem w dziesiątkę. Preparat zawiera diglukonian chlorheksydyny w stężeniu 0,12%. Prowadzone od wielu lat badania kliniczne wykazują pozytywne efekty używania chlorheksydyny przy chorobach dziąseł. Płukanki na bazie CHX  zalecane są przez dentystów w walce z stanem zapalnym dziąseł. Gluxonit to innowacyjny płyn, który łagodzi podrażnienia błony śluzowej i redukuje tworzenie się płytki nazębnej. Chroni dziąsła przy zabiegach stomatologicznych czy w czasie intensywnej higieny. Ten medyczny płyn do jamy ustnej zalecany jest przez lekarzy do codziennego stosowania w domu. Chlorheksydyna wykazuje najkorzystniejsze działanie po rannym i wieczornym szczotkowaniu zębów. Pamiętaj, że zbyt długotrwałe stosowanie płukanki może doprowadzić do przebarwienia zębów. Zawsze stosuj się do zaleceń swojego dentysty lub producenta.

Gluxonit posiada delikatny zapach odświeżający oddech. Po dłuższym stosowaniu może pojawić się gorzki posmak, ale nie martw się, efekt ten znika po kilku dniach. CHX jest substancją, która posiada zdolność łączenia się z płytką nazębną i powierzchnią błony śluzowej, czym wydłuża swoje działanie antyseptyczne. Potrafi utrzymać się w jamie ustnej przez ok. 8 godzin, a w ślinie po wieczornym płukaniu nawet do 12 godzin. Dla porównania, preparaty do płukania jamy ustnej bez chlorheksydyny tracą swoją aktywność już po paru minutach. Co ważne, Gluxonit nie drażni skóry ani błony śluzowej. Dociera wszędzie tam, gdzie nie jest w stanie sięgnąć szczoteczka.

Gluxonit – złoty standard w płukaniu jamy ustnej

Chlorheksydyna jest częstym źródłem reakcji alergicznych, dlatego podczas płukania jamy ustnej, unikaj kontaktu z oczami oraz nie połykaj płynu. Ze względu na ryzyko nadmiernego podrażnienia skóry, Gluxonit przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych. Stosuj płukankę 2 razy dziennie po 10 ml płynu rano i wieczorem, tuż po szczotkowaniu zębów. Płucz zęby przez 30 sekund, a następnie wypluj płyn i nie przemywaj ust wodą. Pamiętaj, by nie połykać preparatu, ponieważ diglukonian chlorheksydyny jest źle wchłaniany z przewodu pokarmowego.

Płyn do płukania jamy ustnej Gluxonit jest złotym standardem w stomatologii, dzięki zdolności przylegania do białek obecnych w tkankach ludzkich – skórze i błonie śluzowej. Silna i przedłużona aktywność to cecha chlorheksydyny, która stała się punktem odniesienia dla nowych składników aktywnych.