Lato zawitało do nas na dobre. Lodziarnie i kawiarniane ogródki pękają w szwach. Gdy doskwiera nam upał, słodkie i przyjemne orzeźwienie jest na wyciągnięcie ręki. Mrożona kawa, malinowy sorbet czy śmietankowy rożek z podwójną polewą – wybór zawsze wydaje się być trudny. Jak się jednak okazuje, niestety nie dla wszystkich. Łyk zimnej lemoniady czy muśnięcie lodowego deseru pomagają pokonać letni upał, ale u osób z nadwrażliwością, taka „przyjemność” wiąże się z ostrym i przeszywającym bólem w zębach. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn zgłaszania się pacjentów do gabinetów stomatologicznych.

Przed wytoczeniem najpotężniejszych dział w walce z nadwrażliwością zębów, warto rozpocząć od dobrych praktyk. Może się okazać, że pozwoli to złagodzić, a nawet całkowicie wyeliminować bolesność. Jeśli skala problemu nie jest duża, odpowiednia higiena jamy ustnej powinna pomóc. W innym przypadku warto odstawić zwykłą pastę do zębów i wybrać produkt na bazie hydroksyapatytu i ksylitolu. Haxyl to żel, który wzmocni szkliwa Twoich zębów i ochroni je przed próchnicą.

Nadwrażliwość zębów – przyczyny

Kiedy z nieba leje się żar, wówczas częściej sięgamy po coś zimnego do picia czy jedzenia. Jeśli krzywisz się na samą myśl o mrożonej kawie czy gałce lodów, to prawdopodobnie doskwiera Ci nadwrażliwość zębów. Objawia się ona ostrym, kłującym choć szybko przemijającym bólem. Pojawia się on w wyniku działania bodźca zewnętrznego. Jak w przypadku lodów, tym bodźcem może być wrażliwość na zimno. Ból jest reakcją obronną naszego organizmu na zbyt gwałtowne ochłodzenie jamy ustnej. Dzieje się tak, ponieważ w zębinie znajdują się kanaliki z włókienkami nerwowymi, które wskutek mikropęknięć szkliwo, ulegają odsłonięciu. Szyjka zębowa zostaje w ten sposób pozbawiona ochrony, a zębina staje się szczególnie wrażliwa na bodźce termiczne.

Wybierasz się na wakacje? Spakuj żel Haxyl do walizki

Zachowaj spokój i nie panikuj. Nadwrażliwość zębów można pokonać. Poza unikaniem zimnych i gorących produktów, postaraj się ograniczyć w swojej diecie słodycze i kwaśne potrawy. Lepiej zrezygnuj z owoców cytrusowych i pomidorów na rzecz arbuza, szpinaku czy świeżych ogórków. Gazowane napoje zastąp wodą niegazowaną lub zieloną herbatą. Pamiętaj, że nadwrażliwe zęby nie cierpią mocnego szczotkowania. Używaj tylko szczoteczki z miękkim włosiem. Warto dmuchać na zimne i przed wyjazdem na wakacje odwiedzić stomatologa. Być może specjalista, przyjmując Cię w swoim gabinecie poleci Ci zrezygnować z tradycyjnej pasty do zębów na rzecz innego preparatu. W walce z bolesną nadwrażliwością świetnie sprawdzi się Haxyl – żel do pielęgnacji zębów, który jest samodzielnym środkiem czyszczącym do codziennego stosowania. Jeśli za wszelką cenę nie chcesz zrezygnować z obecnie używanej pasty do zębów, możesz potraktować żel jako dodatkowy środek pielęgnacyjny. Używając żelu Haxyl minimum dwa razy dziennie lub po każdym posiłku, zapobiegniesz próchnicy i chorobom przyzębia. Systematyczne stosowanie preparatu wyraźnie zmniejszy nadwrażliwość Twoich zębów i korzystnie wpłynie na remineralizację szkliwa. Ponadto Haxyl ograniczy odkładanie kamienia nazębnego.

Unikalny skład – niepowtarzalne właściwości

            Produkowany przez Chema-Elektromet kosmetyk Haxyl kompleksowo dba o prawidłową higienę całej jamy ustnej. Produkt polecany jest głównie osobom z nadwrażliwością zębów. Badania prowadzone nad skutecznością preparatu wykazały, że prawie 90% osób, które stosowały żel Haxyl systematycznie przez 3 tygodnie, poczuło wyraźne zmniejszenie nadwrażliwości. Aby lepiej poznać działanie kosmetyku, warto przyjrzeć się jego głównym składnikom aktywnym. Są to: hydroksyapatyt, ksylitol oraz pirofosforan sodowy.

Hydroksyapatyt jest minerałem, który znalazł zastosowanie w stomatologii jako materiał umożliwiający niwelowanie ubytków szkliwa w zębinie. Zawiera wapń oraz fosforany, które budują tkankę zęba. Syntetyczny hydroksyapatyt znajdujący się w żelu Haxyl wyróżnia się wysoką biozgodnością, dlatego bez problemu wbudowuje się w szkliwo. Substancja redukuje płytkę bakteryjną, utrudniając jej odkładanie na zębach.

Ksylitol występuje w wielu owocach i warzywach, będąc naturalnym zamiennikiem cukru. Wygląda i smakuje podobnie, a poprawia mineralizację szkliwa i zapobiega próchnicy. Ksylitol posiada właściwości bakteriobójcze, dlatego ma pozytywny wpływ na mikroflorę jamy ustnej. Ta przeciwpróchnicza substancja zwiększa zdolność buforową śliny.

Pirofosforan sodowy to trzeci główny składnik aktywny żelu Haxyl. Ogranicza tworzenie się kamienia nazębnego, utrudniając zwapnienie płytki nazębnej przez ślinę. Pirofosforan działa oczyszczająco na zęby.

Nadwrażliwość zębów – pokonaj problem z żelem Haxyl

            Zmiana szczoteczki do zębów i wyeliminowanie z diety owoców cytrusowych czy napojów gazowanych nie przyniosło pożądanych efektów? W takiej sytuacji pozostaje sięgnąć po profesjonalne środki medyczne w walce z nadwrażliwością zębów. Silny ból zawsze wymaga zdecydowanych kroków. Kosmetyk Haxyl to żel do pielęgnacji zębów, który na dobre zadomowił się w gabinetach stomatologicznych. Zwykła pasta do zębów to zdecydowanie za mało. Preparat Haxyl możesz stosować jako samodzielny środek czyszczący. Systematyczne mycie zębów przynajmniej 2 razy dziennie sprawi, że szybko poczujesz ulgę. Czy warto rezygnować z pysznych lodów, słodkich deserów czy mrożonej kawy w wakacyjne, upalne dni? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie walki z nadwrażliwością zębów. Jeśli wszystkie możliwe sposoby zawiodą, sięgnij po Haxyl i ciesz się latem w pełni.